Marta Hodgdon

Założycielka pierwszej w Polsce szkoły Bikram Jogi

Założycielka pierwszej w Polsce szkoły Bikram Jogi. Marta zaczęła ćwiczyć jogę wkrótce po tym jak w wieku 16 lat odniosła kontuzję kręgosłupa. Musiała z tego powodu przerwać swój kilkuletni intensywny trening judo, który wypełniał jej cały wolny czas. Od tej chwili bardzo długo poszukiwała równie intensywnej formy aktywności fizycznej, która jednocześnie byłaby bezpieczna dla kręgosłupa. W wieku 16 lat po raz pierwszy zetknęła się z hatha jogą i od tego czasu próbowała różnych form jogi, żadna nie okazała się tak angażująca jak Bikram. W 2004 roku zamieszkała w Dubaju. Zbiegiem okoliczności obejrzała dokument poświęcony Bikramowi Choudhry i jego metodzie nauczania jogi. Tydzień później odkryła, że mieszka nad szkołą Bikram Jogi. Mieszkając wsześniej w Tokio musiała przerwać praktykę Ashtangi Jogi i rozpocząć rehabilitację kręgsłupa, na tyle pogorszył się jego stan. Na zajęcia Bikram Jogi poszła jednak głównie aby zrzucić wagę, na poprawę stanu kręgosłupa niezbyt miała już nadzieję. Zajęcia Bikram Jogi wciągnęły ją zupełnie – okazały się właśnie tą poszukiwaną od lat intensywną formą wysiłku fizycznego, za którym tęskniła od czasów judo. Do tego po pół roku zgubiła prawie 10 kg i zupełnie zapomniała o bólach kręgosłupa. Jej regularna praktyka Bikram Jogi zaczęła się w 2004 w szkole Bikram Jogi i Pilates Club Stretch w Dubaju. Jej głównym nauczycielem był Brian Ward. Od 2011 roku przez prawie rok przygotowywała się u niego na prywatnych zajęciach do treningu nauczycielskiego. Jego doskonała znajomość Klasycznego Pilatesa i Bikram Jogi oraz skrupulatna praca nad prawidłową pozycją ciała w każdej asanie okazały się nieocenione zarówno w rozwijaniu własnej praktyki jak i późniejszym doświadczeniu w nauczaniu Bikram Jogi. Marta ćwiczyła też pod okiem znanych nauczycieli w szkołach Bikram Jogi między innymi w Amsterdamie, Londynie, Los Angeles, Burlington i Portland. W 2012 odbyła trening w Los Ageles pod kierunkiem Bikrama Choudhury. Po zdobyciu certyfikatu Bikram Yoga College of India przez rok uczyła w Club Stretch w Dubaju. W 2013 r. wróciła do Polski aby otworzyć szkołę Bikram Jogi w Warszawie.

Michaela Martinek

Nauczyciel Bikram Jogi

Misha rozpoczęła swoje życie z jogą w 2006 kiedy pierwsze studio Bikram Jogi powstało w Pradze w Czechach. Tam zaczęła chodzić na zajęcia, częściowo z ciekawości a częściowo z powodu długotrwałych kontuzji (lędźwiowej i szyjnej partii kręgosłupa oraz barku). Poprawa zdrowia była prawie natychmiastowa a Bikram Joga wciągnęła Mishę zupełnie. Dzięki niej poprawiła elastyczność ciała uswając sztywność stawów i ogólnie poprawiając jej stosunek do życia i zdrowie. Misha uważa też, że Bikram Joga poprawiła jej wygląd od paznokci i włosów po stan cery i skóry. Od pierwszych zajęć Misha zauważyła u siebie niesamowite zmiany, a po dwóch latach intensywnej praktyki była już zdecydowana żeby zostać nauczycielką Bikram Jogi i szkolić się pod okiem Bikrama Choudhury. Od treningu nauczycielskiego w Acapulco w Meksyku w 2008 Misha zaangażowała się w dalsze szkolenia, zdobywanie doświadczenia oraz rozwój fizyczny i mentalny. Uczestniczyła w licznych seminariach które prowadzili najbardziej doświadczeni nauczyciele Bikram Jogi: Jim Kallett, Craig Villiani, Ky Ha and Rajashree Choudhury. Ma duże doświadczenie w pracy z kontuzjami sportowymi oraz niepełnosprawnością ruchową. Misha dużo podróżuje, a to co ją zachwyca to, że wszędzie na świecie odnajduje studia Bikram Jogi gdzie może ćwiczyć i uczyć w takich samych warunkach i podobnej atmosferze. Misha uczy gościnnie w Antwerpii, Milanie, Czeskich Budziejowicach, w Pradze a teraz również w Warszawie. Bikram Joga jest dla niej sposobem na pozbycie się codziennego stresu i utrzymanie dobrej formy fizycznej. Joga jest dla niej istotną częścią dążenia do wewnętrznego spokoju oraz otwarcia na innych i siebie.

Joanna Barcikowska

Nauczyciel Pilates

Absolwentka AWF, trener personalny, trener medyczny oraz nauczyciel Pilates. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy trenera, szkoleniowca oraz prezentera na wielu międzynarodowych eventach fitness. Twórca programów treningowych oraz uczestniczka programów telewizyjnych. Od ponad 15 lat naucza metody Pilates. Ukończyła między innymi program nauczania klasycznego Pilatesu Lineage Pilates Comprehensive Teacher Program, prowadzony przez Jaqueline Martin, nauczyciela drugiej generacji Pilates obejmujący ćwiczenia na macie oraz z użyciem sprzętu m.in. Reformera ,Cadillaca, Chair oraz Ladder Barrel. Jej praca jest dla niej nieustającą podróżą. Jako trener wciąż się rozwija i z niezmienną pasją szuka nowych ścieżek, które prowadzą do wzmacniania ciała i ducha. Jako nauczyciel chętnie dzieli się energią i wiedzą z podopiecznymi pomagając im budować świadomość ciała, odkrywać jego nieograniczone możliwości i czerpać radość z ruchu. Uwielbia kontakt z naturą i tango argentyńskie, które tańczy od 4 lat.

Klaudia Szott

Nauczyciel Vinyasy

Klaudia Szott jest absolwentką psychologii Uniwersytetu SWPS i osobą w procesie finalizowania studiów na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. W procesie końca zajmuje się relacją człowieka z substancją roślinną o nazwie dimetylotryptamina (DMT). Jej droga rozwoju podyktowana została doświadczeniem jogi. Na pierwsze zajęcia vinyasy (w luźnym tłumaczeniu: praktyki unii przepływu), trafiła w 2013 roku. Od tego momentu regularnie pielęgnuje pozycję trupa (savasana), a to wnosi radykalne poczucie ulgi. Oprócz 200-godzin nauczycielskiego kursu, praktykowała jogę w Dheli, Phnom Penh, Kapsztadzie, Nowym Jorku, Miami, Pradze, Kopenhadze, Edynburgu, Mestii i wielu innych, miejskich dziełach sztuki. Ekscytuje się sztukami performatywnymi i tańcem, a zwłaszcza improwizacją kontaktową i voguingiem.

Dołącz się do nas